В англійських джерелах інформації ця споруда частіше називають «Будівля у формі піаніно і скрипки» або «Рiano and Violin Shaped Building». Це цілком справедливо, так як вся архітектурна композиція дійсно включає два музичних інструменти, які за рахунок своїх розмірів добре помітні навіть здалеку. Адже архітектурна композиція виконана в масштабі 1:50 і являє собою майже копії добре відомих навіть тим, хто не є меломаном, класичних музичних інструментів - рояля та скрипки.
Вибір форм для реалізації цього архітектурного проекту був продиктований двома причинами - символичностью інструментів і їх утилітарними функціями. Форма рояля дозволяє, як не можна краще розподілити простір для виставкового комплексу, а форма вертикально розташованої скрипки дає можливість розмістити в ній сходи, по якій відвідувачі піднімаються в зали. Таким чином, Будинок-рояль одночасно відповідає і естетичним і практичним вимогам. І те й інше для нього важливо, оскільки Будинок-рояль виконує ще одну - рекламну функцію.Строітельство Будинки-рояля було завершено в 2007 році. В цей час місто Хуайнань, розташований в китайській провінції Аньхой, відчував необхідність в залученні уваги до розвитку нового району. Було прийнято рішення зробити Будинок-рояль символом ще однієї, майбутньої частини міста, паралельно надавши йому функції виставкового комплексу, де, в тому числі, будуть представлені публіці і плани будівництва нового району разом з вулицями, будинками і площами. Поряд з рекламою новобудов, в плані роботи Будинку-рояля не вилучалися та експозиції на інші теми.
Так, завдяки своїй оригінальній архітектурі Будинок-рояль увійшов в неофіційний список дивовижних явищ світової архітектури швидше, як незвичайний будинок, ніж як дійсний шедевр зодчества. Сам по собі Будинок-рояль - дійсно екстраординарне творіння. Однак у світі досить багато спроб реалізувати в дизайні будівель схожість з будь-якими предметами і навіть живими істотами. Навіть якщо Будинок-рояль і не увійшов до списку світової архітектурної спадщини, своєї головної мети - заінтригувати громадськість - він, безсумнівно, домігся.
Варто відзначити, що в обговореннях китайського Будинку-рояля зустрічається дуже багато критики на адресу дизайну будівлі. Хтось відзначає в ньому ознаки «набридлого постмодернізму», а хтось називає його «типовим студентським проектом». Однак більшість не може не визнати оригінальності задуму, який при можливих недоліках, дійсно справляє враження. Ну а те, що в архітектурі Будинку-рояля більше епатажу, ніж мистецтва, можна легко пояснити настільки властивими молодим архітекторам амбіціями.
Адже проектуванням Будинки-рояля займалися студенти відділення архітектурного дизайну Хефейского технологічного університету спільно з дизайнерами компанії «Huainan Fangkai Decoration Project Co.». У проекті будівлі було використано багато сучасних матеріалів, включаючи скло. А в його дизайні була передбачена можливість дивуватися нетривіальною архітектурі, як при денному світлі, так і в нічний час.
Так що більш ніж мільйонне населення Хуайнань цілком досить новою визначною пам'яткою, яка тепер ще й прославила їхнє місто на весь світ.
Этот комментарий был удален администратором блога.
ОтветитьУдалитьЯ просто в захваті від конструкторського рішення цієї будівлі!
ОтветитьУдалитьПри спогляданні одразу хочеться послухати класичну музику.
А чи ще є подібні споруди?
Дякую,Селесто)Вдячна за Вашу думку)
ОтветитьУдалитьТак є,будинок з духовими трубами у Дрездені.
Ще є дім-саксофон у Каліфорнії.
А стиль архітектурний який ?
ОтветитьУдалить